به بازار سنگ خوش آمدید , ثبت نام رایگان | ورود
logo

مرجع تخصصی صنعت سنگ ایران

پروژه واردات ماشین آلات سنگبری از چین در مقابل صادرات سنگ کوپ

1395/3/9

ماشين آلات سنگبري

پروژه صادرات سنگ کوپ در مقابل واردات ماشین آلات
بطور نسبی اکثر صنایع کشور، بویژه کارگاه های کوچک و متوسط بخاطر نبود نقدینگی، ماشین آلات فرسوده و قدیمی، کمبود امکانات و ده ها علت دیگر..... با کاهش تولید، رکود، و در نهایت تعطیلی واحدهای صنعتی درگیر میباشند. صنعت سنگ نیز مستثنی نمیباشد.
بسیاری از کارخانجات فرآوری سنگ درگیر چنین مشکلاتی هستند؛ نقدینگی، نبود صنایع تبدیلی و فرآوری، ماشین آلات فرسوده، خام فروشی..... که یا باعث تعطیلی کارخانجات سنگبری شده یا غیرفعال شدن و کاهش طرفیت تولید آنها را بهمراه داشته و دارد.
درنتیجه، این کارخانجات قادر به تولید سنگ های با کیفیت و با برش دقیق و مطلوب بازارهای اروپایی و آسیایی نخواهند بود.

پروژهً "ماشین آلات سنگبری در مقابل صادرات سنگ کوپ" (Machinery for Stone Blocks) عبارت است از اینکه شرکت مادر چینی (East Star) با توجه به موارد فوق الذکر و توسط اینجانب که نماینـدهً آنها در ایـران میباشم و لحاظ نمودن موارد دقیق و خاص، مایل است این پروژهً را برای آن دسته از کارخانجات سنگبری و اشخاص مرتبط با این صنعت که تمایل به ارتقاء و بروز رسانی ماشین آلات پیشرفتهً مدرن دارند و صادرات سنگ کوپ با کیفیت (از هر نوع: مرمریت، گرانیت، تراورتن و ......) انجام میدهند و نیز دچار کمبود نقدینگی میباشند را با در نظر گرفتن مکانیزم های خاص، انجام دهد.

البته لازم به ذکر است که شـرکت East Star یک تولید کنندهً معتبر ماشین آلات صنعت سنگبری(خط تولید مرمریت/کوارتز مصنوعی) است، نه وارد کنندهً سنگ. لذا واحد خاصی در این شرکت در کشور چین بهمین منظور ایجاد گردیده تا کیفیت سنگ های کوپ صادراتی از ایران، تائید و سپس فاز بعدی تامین ماشین آلات مورد نیاز علاقمندان به اجرا درآید.

البته تمامی قیمت یک دستگاه سنگبری پیشرفته مثل گنگ سا 80 یا 100 تیغه ای یا ساب 18 یا 20 کله، در مقابل همان مقدار سنگ کوپ مورد تائید، معامله نخواهد شد بلکه معادل 60 تا 70% را پوشش خواهد داد و تتمه بایستی به ارز پرداخت گردد(منظور دستگاه های به ارزش فوب بالای 000ر100 دلاراست). ولی برای دیگر دستگاه ها مثل قله بر، فرز سنگ، ساب 16 کله، هاواژ، سی ان سی وایر سا، هاواژ برای برش گرانیت.......... میتواند معادل ارزش سنگ کوپ، پایاپای معامله شود. تاکید میشود که کیفیت و سایز سنگ کوپ بایستی مورد تائید کارشناسان چینی قرار گیرند. در مجموع، کلیات طرح کمک به واحدهای علاقمند برای ارتقاء سطح کیفی ماشین آلات است و جزئیات نیاز به بررسی بیشتر دارد.

لذا چنانچه از این طرح سازنده جهت ارتقاء کیفی و بروز رسانی ماشین آلات صنعت سنگبری(که در ابتدای راه است و نیاز به بررسی بیشتر دارد، بویژه لحاظ نمودن قوانین و مقررات واردات در مقابل صادرات....) استقبال می فرمائید، از جنابعالی استدعا میگردد در صورت تمایل، نقطه نظرات خود را همراه نیاز به ماشین آلات صنعت سنگبری و تجربه در صادرات سنگ کوپ؛ اعلام فرمائید.
با تجدید احترام / فرشیـد تقـوی

اطلاعات تماس

فرشید تقوی

22895481

موبایل 09123766793

www.ea-star.com

خیابان پاسداران- گل نبی- تقاطع زمرد- برج زمرد- ط 1 واحد14