به بازار سنگ خوش آمدید , ثبت نام رایگان | ورود
logo

مرجع تخصصی صنعت سنگ ایران

درنیکا سنگ:سنگ پارکینگ/موزاییک ویبره ای/ موزاییک حیاطی /موزاییک واش بتن/ قیمت انواع موزاییک

1395/10/12

سنگفرش و جدول

درنیکا سنگ تولید کننده انواع سنگ پلیمری ، موزائیک صنعتی ، موزاییک گرانیتی ، موزاییک رنگی ، سنگفرش ، کفپوش بتنی، موزاییک پرسی و ویبره ای ، واش بتن و جدول در انواع طرح و رنگ با مقاومت بالا در مقابل یخبندان و سرما
مناسب برای حیاط ، محوطه های پارکها ، ویلاها ، پشت بام ، پیاده رو ها ، پارکینگها و روف گاردنها.
مقايسه موزاييك پليمري با موزاييك حياطي پرسي رايج در ايران

1- تنوع رنگ :در موزاییکهای پلیمری بدليل امكان استفاده از رنگدانه‌هاي شميايي با رنگهاي متنوع ، تنوع رنگ بسيار زياد است، ولي در موزاييكهاي سنتي رنگهاي قرمز و زرد بيشتر توليد مي‌گرددو بدليل آنكه از فوق روان كننده ها استفاده نمي‌شود امكان استفاده از رنگدانه وجود ندارد. رنگدانه‌هاي شيميايي بسيار ريز بوده و فقط در صورت استفاده از فوق روان كننده ها مي‌توان آنها رادر مخلوط پخش نمود.
2-موزاییک ضد سایش :در موزاییک ویبره ای به دليل مقاومت پايين لايه رويي و ساب خوردن آن و همچنين استفاده از رنگدانه‌هاي معدني در لايه رويه و يا رنگ موزاييك ، مقاومت سايشي كم مي‌باشد. در صورت اجراي مناسب موزاييكهاي سنتي ، معمولا" اولين مشكل ايجاد شده در آنها فرسايش سطح آنها مي‌باشد كه زيبايي آنها را از بين مي‌برد. همچنين پس از فرسايش سطحي لايه زيرين در معرض ديد قرار مي‌گيرد كه در آن از رنگ استفاده نشده است و زيبايي موزاييك دچار مشكل مي‌گردد. در موزاييكهاي پليمري بدليل استفاده از رنگدانه‌هاي شيميايي مقاومت سايشي سنگ چندان كاهش نمي‌يابد. در برخي رنگه نيز حتي اين مقاومت افزايش مي‌يابد. خوشبختانه امكان استفاده از رنگدانه‌ها تنها با كمك اين شاهكار مهندسي يعني استفاده از فوق روان كننده‌ها فراهم شده است.
3-موزاییک ضد سرما :هر چقدر تراكم موزاييك بيشتر باشد در شرايط يخبندان مقاومتر مي‌باشد. در موزاييك پرسي ميزان تراكم وابسته به ميزان فشار دستگاه پرس مي‌باشد. در موزاييک پليمري با افزايش درصد مواد پليمري مي‌توان به تراكم بالا دست يافت. در بتنهاي خود متراكم (SCC) كه با مقاومت و تراكم بسيار بالا توليد مي‌شوند نيز اين امكان تنها با استفاده از فوق روان كننده‌ها فراهم مي‌گردد. هم اكنون تراكم موزاييكهاي پليمري توليد شده در سطح كشور نسبت به موزاييكهاي سنتي رايج بيشتر بوده و كاملا" قابل تشخيص مي‌باشد. براي تشخيص آن كافيست ضربه‌اي به موزاييك وارد نموده و به صداي آن گوش دهيد. همچنين بدليل امكان افزايش تراكم و مقاومت موزاييكهاي پليمري امكان توليد با ضخامت كمتر فراهم شده است كه مي‌تواند در پشت بام استفاده گردد. بنابراين جهت مقابله با ترك خوردن موزاييك در شرايط يخبندان، استفاده از موزاييكهاي پليمري در مناطق سردسير بسيار توصيه مي‌گردد.
4-تنوع طرح :موزاييكهاي پليمري در طرحهاي بسيار متنوع توليد مي‌گردد كه دليل آن روش توليد آن مي‌باشد. در موزاييك سنتي بدليل توليد به روش پرسي امكان ايجاد تنوع در طرح وجود ندارد
اطلاعات تماس

احمدی

021-76702701

www.dornikaco.com

تهران